Dar alanda paslaşmalar

Teknik Bülten de bugün Garanti Bankası, Doğuş Otomotiv, Turkcell, Emlak GYO, Aselsan, Migros öne çıkıyor

ABD’nin Houston Çin konsolosluğunu ekonomik casusluk suçlamasıyla kapatması üzerine Asya borsalarında satışlarla güne başlıyoruz. ECB’nin bankaların temettü ödemesini sene sonuna kadar durdurma eğiliminde olması üzerine Avrupa borsaları Çarşamba gününü kayıplarla kapattı.

ABD Çin gerginliği ve ilave mali pakete yönelik belirsizlikler nedeniyle dolar Mart ayında gördüğü dip seviyelerin altına geriledi. Ancak ABD borsaları, çip üreticilerinin önderliğinde, Asya ve Avrupa’dan pozitif ayrıştı. Doların değer kaybından yararlanan altın ve gümüş günün yükselen yıldızlarıydı.

Borsa İstanbul kar satışı sonrası dar bir bantta dalgalandı. Yabancı satışının fazla olmadığı piyasada Aselsan ve Emlak GYO gibi hisseler güçlü performansıyla dikkat çekti. Her iki hisseyi de dün teknik bülten de belirtmiştik.

ABD vadelileri ve Asya borsaları Borsa İstanbul’da yatay bir açılışa işaret ediyor. Yabancı katılımının sınırlı olduğu ve kredi kullaımının yüksek olduğu piyasada fiyat hareketleri sertleşebilir.

Teknik Bülten de bugün Garanti Bankası, Doğuş Otomotiv, Turkcell, Emlak GYO, Aselsan, Migros öne çıkıyor.

Veri akışında Merkez Bankası’nın PPK toplantısı (faizlerin sabit tutulmasını bekliyoruz) ve Arçelik’in 2. çeyrek karı (İs Yatırım 400 mn TL, piyasa 358mn ) izlenecek.

Kaynak İş Yatırım
Hibya Haber Ajansı

** Bu haberin yayın hakları korunmaktadır. Dağıtılması ve kullanılması yasaktır. Sadece Hibya Haber Ajansı üzerinden okuyucuları için yayınlanmıştır.** Bu haberin yayın hakları korunmaktadır. Dağıtılması ve kullanılması yasaktır. Sadece Hibya Haber Ajansı üzerinden okuyucuları için yayınlanmıştır.

Okunma