img

İstanbul’un kalbi Dolmabahçe’de İpek Yolu Rallisi heyecanı yaşandı


Türk Cumhuriyetinin kuruluşunun 30. yılı etkinlikleri kapsamında bu sene ilk kez düzenlenen 'Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi'ne Türkiye de ev sahipliği yapıyor. 5 ülkeden 15 aracın katıldığı yaklaşık 9.100 kilometre etaba sahip “Tuna’dan Orhun’a İpek Yolu Rallisi”, 3,5 hafta sürecek. Edirne’nin ardından İstanbul Dolmabahçe’de devam eden rallinin Türkiye’deki ikinci etabında, Mutlu Akü Mobil Ekipleri tarafından yarışmaya katılan araçların akü ölçümleri yapıldı ve performansı düşük görülen aküler yenileri ile değiştirildi.

Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’deki Gül Baba Türbesi’nde 21 Ağustos’ta start verilen İpek Yolu Rallisi’nde pilotlar, Tuna Nehri’ni takiben sırasıyla Sırbistan, Bulgaristan üzerinden Balkanlar etabını tamamlayarak 22 Ağustos’taki Edirne etabı ile Türkiye’ye giriş yaptı. Nadir Serin organizatörlüğünde gerçekleşen rallide İstanbul etabının ardından sırasıyla Bursa, Eskişehir, Ankara, Tokat, Ordu, Trabzon, Rize ve Artvin rotaları yer alıyor. Güzergah üzerindeki ülkelerin ve şehirlerin tarihi, kültürel, doğal ve turistik güzelliklerin tanıtılmasının hedeflendiği İpek Yolu Rallisi, Türkiye etabının ardından Gürcistan ve Azerbaycan üzerinden Kazakistan ve Özbekistan’ın geçilmesi ile Kırgızistan’da tamamlanacak.

Türkiye’nin Asya’yı Avrupa’ya bağlayan ticaret yolu üzerinde bulunarak kıtalarını birleştiren bir ülke olmasının stratejik anlamda çok önemli olduğunu belirten Mutlu Akü CEO’su Dr. Deniz Şeker, “Mutlu Akü de, Türkiye’de doğan ve uluslararası ölçeğe ulaşan köklü şirketlerden biri konumunda. Sporu ve bu tür uluslararası organizasyonları desteklemek bizim için çok önemli. Coğrafi konumunun yanı sıra tarihi ve kültürel mirası ile Türkiye’nin dünyada çok özel bir yeri var. Kıtaları birleştiren bir ülke olmasının avantajıyla bu tür uluslararası organizasyonların gözdesi olduğunu söylemek mümkün. Mutlu Akü özelinde değerlendirmek gerekirse bu ülkede doğup birçok kıtada onlarca ülkeye ihracat yapan bir şirket olarak İpekyolu Rallisi’nde yer almak bizim için gurur verici. Bu anlamlı yarışta da sponsor markalardan biri olarak tüm pilotlara başarılar diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.