Reklam
Vakıf Katılım
Tarih : 2024-05-21 18:11:13

Karatutlu: Kahramanmaraş'a özel ihtimam gösterilmesini bekliyoruz

Karatutlu, Kahramanmaraş'ın şehir içi ulaşımında sanayi ve havaalanı kavşaklarına acil olarak battı-çıktı yapılması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Kuzey Çevre Yolu'nun giriş-çıkış bağlantılarının henüz tamamlanmadığını ifade etti.

Türkiye'nin güneyini kuzeyine bağlayan Göksun tünellerinin çıkışının yıllardır yapılmadığını ve bu durumun kazalara davetiye çıkardığını belirten Karatutlu, Doğu Anadolu Bölgesi'ni Çukurova ve Akdeniz'e bağlayan Pazarcık Çevre Yolu'nun bir an önce yapılması gerektiğini söyledi.

Elbistan-Kahramanmaraş ve Elbistan-Malatya yollarının çift şeritli hale getirilmesi çalışmalarının çok yavaş ilerlediğini ifade eden Karatutlu, Ağyar bölgesinde binlerce deprem konutu yapıldığını ve bu nedenle Kahramanmaraş-Beşenli-Çağlayancerit yol yapımına bir an önce başlanması gerektiğini belirtti.

Son olarak, Kahramanmaraş'ın güney çevre yoluna ihtiyacı olduğunu vurgulayan Karatutlu, Ulaştırma Bakanlığı'ndan deprem illerine, özellikle Kahramanmaraş'a özel ihtimam göstermelerini beklediklerini dile getirdi.

  Hibya Haber Ajansı

© Copyright 2024 finansinnabzi.com Tüm Hakları Saklıdır.
Web sitemiz Hibya Haber Ajansı Abonesidir.